Yaz Stajı Hakkında

20 günlük staj yapacak olanların stajı 22 Temmuz 2016 da öğlen vaktinde bitiyor. Öğleden sonra staj defterleri doldurulmuş, gerekli kaşe ve imzalar atılmış olarak 14.00 gibi okula teslim edilecektir. Cuma günü teslim edilen defterler Öğretmenlerinizce idare teslim edilip arşivlenecek. Bu sebeple defterlerin o gün teslim edilmesi gerekiyor. Staj defteri teslimi sonrası staj tamamlanmış olup tekrar iş yerine gitmenize gerek yoktur.

 1. Bir konu iki sayfaya yazılmış işe ilk sayfaya başlama saati 08.00 ikinci sayfaya da bitiş saati olarak 17.00 yazılacaktır. Puanlama sadece son sayfada yer alacaktır.
 2. İş süresi toplamda 8 saat olacaktır. 9 saat 10 saat çalışılmış olsada 8 yazılacak. Çünkü burada o iş için verilen süredir. O da 8 saat olduğu size verilen planda yazıyor.
 3. Mümkün olduğu kadar konular tek sayfa olacak. Sığmadığı durumlrda 1 maddeye dikkat edilerek sayfa sayısı arttırılabilir.
 4. Bayram haftası resmi tatil edildiği için çalışma olarak sayılmamaktadır.
 5. Stajını 40 gün olarak yapacaklar için cuma günü 20 günlük staja ait defteri okula teslim edecek. Diğer 20 gün için ayrı bir defter tutacaktır.
 6. MEGEP sitesinde “modül” tabiri yerine Bireysel Öğrenme Materyalleri olarak değişmiş fakat dersler ve materyallerde değişme bulunmamaktadır.
 7. Staj defterleri kontrol edilip E-Okul üzerine işlenecektir.
 8. İş resim numarsı resim varsa onun numarası yazılacak. Aynı sayfada birden fazla resim varsa resim numaraları 1-2-3 şeklinde olacak. Word dersinde performans olarak verilen BTT kitabı ödevinde resimlere numara vermiştiniz onun gibi düşünebilirsiniz.
 9. Kullanılan süre kısmı eğer konu tek sayfaya yazıldıysa 8 saat, birden fazla sayfaya ise sadece son sayfaya 8 saat yazılması yeterlidir.
 10. Stajın son günü  22 Temmuz Cuma günü olan konuyu da yazacak ve 8 saat üzerinden yazılacak.
 11. 2 günde de aynı konuların yazıldığı durumlar var. Bu durumlar için aynı şeyler iki güne de yazılacak. Yani amaçlarda yazılanlar 2 güne paylaştırılmayacak. (Örneğin iç donanım birimleri 6. ve 7. günlerde aynı. Her iki günde de aynı yazılar yazılacak.)
 12. Yaz stajında Dönem Sonu Not Fişi doldurulmayacak. Günlük yazılan sayfaların altındaki değerlendirme ise doldurulacak ve imzalatılacak.
 13. Yaz stajında Gelişim Tablosu,İş ve İşlem Takip Formu doldurulmayacak.
 14. Sormak istediğiniz bir şey varsa alt tarafta yer alan yorum bölümüne sorunuzu yazınız. Müsait olduğum sürece cevap vermeye çalışacağım.

Not: Stajınızla ilgilenen ben değilim. Stajla ilgili kişiler Koordinatör Öğretmeniniz, Alan Şefi ve ilgili Koordinatör Müdür yardımcısıdır.

Son güncelleme: 21.07.2016 16.01

DEĞERLENDİRME(Doldurulacak)

r2

Dönem Sonu Not Fişi (Doldurulmayacak)

r1

Not2: Yukarıdaki bilgilerin tamamı Bilişim Teknolojileri Alan Şefi Fatih Gültekin tarafından onaylıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.