2019 Türkiye İl İlçe Semt Mahalle Access Veri tabanı

Güncellendi !!!

2020 tarihli güncel yazının linki:
https://www.salihsahin.com/2020/06/07/2020-01-turkiye-il-ilce-semt-mahalle-posta-kodu-access-veri-tabani/

PTT nin sitesinde 12.04.2019 tarihinde güncellenmiş posta kodları yayınlanmış. Fakat bu dosya Excel dosyasıdır. Üzerinde ufak bir çalışma ile tablolar haline getirdim. Yararlanmak isteyenler dilediği gibi kullanabilir. Veriler yazdığım uygulama ile otomatik olarak Access dosyasına aktarıldığı için yanlış olma ihtimali vardır. Aşağıdaki dosyaları kullanırken bu ihtimali dikkate almanızı önemle tavsiye ediyorum.Bu sebeple veri tabanını kontrol etmeden kullanmamanız yararınıza olacaktır. Dosyaları kullanmaktan dolayı oluşabilecek maddi ve manevi tüm zararlar kullanan kişiye aittir. Tarafımca hiçbir sorumluluk alınmayacaktır.

Buradaki dosyalar ders kapsamında öğrencilerin yararlanması için oluşturulduğunda sadece Accces veri tabanı dosyası olarak hazırlanmıştır. MSSQL, MySql gibi veri tabanlarına aktarmak çok zor olmayacağı için bu işlem tarafınıza bırakılmıştır.

İller

2019 yılının Nisan ayına ait verilerdir. Aşağıdaki linkte yer alan veri tabanı dosyasında sadece Türkiye’deki iller yer almaktadır. Id alanları aynı zamanda il plaka kodları olarak verilmiştir. Böylece Id alanını plaka kodu olarakta kullanabilirsiniz.

İller veri tabanı dosyası : İndir

İller – İlçeler

2019 yılının Nisan ayına ait verilerdir. Aşağıdaki linkte yer alan veri tabanı dosyasında sadece İller ve İllere ait İlçeler yer almaktadır. İlişkiler kurulmamıştır.

İller-İlçeler veri tabanı dosyası : İndir

İller – İlçeler – Semtler

2019 yılının Nisan ayına ait verilerdir. Aşağıdaki linkte yer alan veri tabanı dosyasında İller, İllere ait İlçeler ve İlçelere ait Semtler yer almaktadır. İlişkiler kurulmamıştır.

İller-İlçeler-Semtler veri tabanı dosyası : İndir

İller – İlçeler – Semtler – Mahalleler/Posta Kodları

2019 yılının Nisan ayına ait verilerdir. Aşağıdaki linkte yer alan veri tabanı dosyasında İller, İllere ait İlçeler, İlçelere ait Semtler, Semtlere ait Mahalleler ve Posta Kodları yer almaktadır. İlişkiler kurulmamıştır.

İller – İlçeler – Semtler – Mahalleler/Posta Kodları veri tabanı dosyası : İndir

İller – İlçeler – Semtler/Mahalleler/Posta Kodları

2019 yılının Nisan ayına ait verilerdir. Aşağıdaki linkte yer alan veri tabanı dosyasında İller, İllere ait İlçeler ve İlçelere ait Semtler/Mahalleler/Posta Kodları yer almaktadır. İlişkiler kurulmamıştır.

İller – İlçeler- Semtler/Mahalleler/Post Kodları veri tabanı dosyası : İndir

Buradaki veri tabanlarını projelerinizde kullanabilirsiniz. Kuru kuru bir teşekkür etseniz yeterlidir. Kendi sitelerinizde kaynak belirterek kullanabilirsiniz.


İyi çalışmalar dilerim.

6 thoughts on “2019 Türkiye İl İlçe Semt Mahalle Access Veri tabanı

  • 17.05.2020 tarihinde, saat 15.06
   Permalink

   Site taşıma sebebiyle sanırım dosyalar eksik yüklenmiş. Dosyalar yeniden yüklemesi yapılmış olup umarım işinize yarar. İyi çalışmalar.

   Yanıtla
 • 30.05.2020 tarihinde, saat 10.10
  Permalink

  Çok teşekkürler. emeğine sağlık

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.